3

Są NOWE OBOSTRZENIA! Zobacz, co się zmieni

Share

Zdecydowaliśmy o obowiązku pracy zdalnej w administracji publicznej – ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. To jedno z pierwszych ograniczeń ogłoszonych w związku z „5. falą” koronawirusa w Polsce.

W trakcie spotkania z dziennikarzami szef resortu zdrowia stwierdził, że obecna sytuacja w Polsce zmusza do podjęcia działań, które mają na celu ograniczenie mobilności niektórych grup obywateli.

Ostatnie dane mówią o 30 586 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wkroczyliśmy w piątą falę, która będzie dynamicznie się rozwijała – stwierdził.

Jedną z pierwszych zmian, która zostanie niedługo wprowadzona w życie poprzez rozporządzenie będzie praca zdalna urzędników.

W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy – zapowiedział Niedzielski.

Jednocześnie szef resortu zdrowia zaapelował do wszystkich pracodawców, aby ci przestawili się na pracę zdalną.

W poczuciu odpowiedzialności za pracowników, w poczuciu odpowiedzialności za sytuację epidemiczną w środowisku pracy zwracam się z prośbą, apelem, by to bezpieczne środowisko pracy tworzyć – podkreślił.