0

Sąd utrzymał w mocy wyrok skazujący ws. Beaty Kozidrak, chodzi o sprawę, gdy była kompletnie pijana za kierownicą

Share

No i stało się. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny. Przypomnijmy, że wokalistyka zespołu „Bajm” miała 2 promile alkoholu we krwi.

Dzisiaj w poniedziałek w Sądzie Okręgowym odbyła się apelacja od wyroku skazującego Beatę Pietras, która znana jest publiczności  pod panieńskim nazwiskiem Kozidrak. Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok wydany przez sąd pierwszej instancji.

Przypomnijmy, że na początku maja w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa w Warszawie Beata Kozidrak usłyszała wyrok za jazdę po alkoholu. Została ukarana 200 stawkami dziennymi w wysokości 250 zł każda oraz pięcioletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ma też zapłacić 20 tys. zł świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Apelację od wyroku skierowała na początku czerwca Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Prokurator zarzucił w niej rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy.

Kozidrak pijana jechała samochodem

Ten feralny dzień dla artystki wypadł 1 września 2021 roku około godziny 19.40 Beata Kozidrak została zatrzymana za kierownicą bmw przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z ulicą Batorego na warszawskim Mokotowie. Doszło do zatrzymania obywatelskiego, gdy piosenkarka jechała zygzakiem. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym przez artystkę powietrzu.