0

Sanepidowski zamordyzm w natarciu! PiS zapowiada masowe kontrole covidowe

Share

To będą kontrole oddolne, losowo prowadzone w podmiotach – zapowiedział Piotr Muller, rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego. Decyzja została podjęta podczas obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na antenie telewizji Polsat News, Muller podkreślił, że sanepid i policja będą w najbliższym czasie szczegółowo weryfikowały, czy przedsiębiorcy dostosowują się do wprowadzanych od 15 grudnia ograniczeń.

To będą kontrole oddolne, losowo prowadzone w podmiotach, jak i po zgłoszeniach od obywateli. Ktoś, kto twierdzi, ze nie ma podstaw prawnych, aby kontrolować certyfikaty szczepienne, szuka wymówki, by tego nie robić – stwierdził.

W trakcie rozmowy pojawiły się kwestie przepisów prawnych, a w zasadzie ich braku. Do tej pory ciężko jest znaleźć podstawy do stosowania zapowiadanych przez ministerstwo zdrowia przepisów.

Część osób będzie szukała dziury w całym i powodów, dlaczego rzekomo nie można tego robić. W innych państwach przedsiębiorstwa same zabiegały, aby wprowadzić takie przepisy – skomentował rzecznik rządu.

Źródło: Polsat News