1

Segregacja sanitarna w praktyce! Firma z Lublina będzie wygradzać tylko zaszczepionych pracowników

Share

To już nie plotki, a praktyka! Segregacja sanitarna pracowników ze względu na zaszczepienie przeciwko COVID-19 wkracza do firm w Polsce. Negatywnym przykładem może być producent alkoholi, zakład Stock.

Jak dowiadujemy się od jednego z pracowników firmy z Lublina upominki z okazji świąt Bożego Narodzenia otrzymają wyłącznie osoby, które mogą się pochwalić posiadaniem certyfikatu szczepionkowego.

Firma Stock Polska dołączyła do wątpliwego grona przekonanych o słuszności swoich decyzji i wprowadziła segregację sanitarną. Najpierw był dodatkowy dzień urlopu dla tych przyjmujących preparaty na covid, następnie zwolnienie z noszenia masek dla tych z paszportami covidowymi, a teraz Mikołaj z prezentami tylko dla tej części załogi, która „zadbała” o swoje zdrowie i się zaszczepiła. Nie przeszkadza nawet fakt, że szczepieni pracownicy na izolacji, najważniejsze, że z paszportem – czytamy na portalu Spotted Lublin.

Co ciekawe i warte podkreślenia, szefostwo daje „szansę” dla niezdecydowanych i przedłuża termin do stycznia.

Ci ‚niezdecydowani’ mogą się zaszczepić w styczniu i też dostana za to prezent – opaskę Xiaomi Mi Band 6 (wartość ok. 220 złotych – przyp. red.) O zgrozo, pamiętam z historii i opowiadań rodzinnych, o tym, że do walki z zarazą już niektórzy opasek używali… te są czarne, tamte były żółte… niesmak pozostaje i nikt nie widzi w tym nic złego… – twierdzi anonimowy pracownik.

To nie pierwszy przypadek segregacji o którym słyszymy w ostatnim czasie. Patrząc na rozwój sytuacji można spodziewać się, iż lista zakładów stosujących podział pracowników ze względu na przyjęcie szczepionki, będzie się zwiększała.