7

SEGREGACYJNA banda czworga! Politycy Koalicji Obywatelskiej żądają obowiązku szczepień i lockdownu dla zaszczepionych

Share

Ponownie apelujemy do rządu o wprowadzenie obowiązku szczepienia przeciwko COVID-19 oraz objęcie lockdownem osób niezaszczepionych – oświadczył Wojciech Kubalewski, współprzewodniczący Partii Zieloni, będącej koalicjantem KO.

W trakcie specjalnej konferencji prasowej w Sejmie, politycy bardzo ostro odnosili się do kwestii braku twardych obostrzeń w stosunku do osób niezaszczepionych.

Nie zgadzamy się na nieograniczone prawo osób niezaszczepionych do zabijania swoich rodaków. […] Niestety nasz apel przeszedł bez echa, a od tego czasu w Polsce umarło kolejnych 5 tys. osób. Dlatego dzisiaj zwracamy się raz jeszcze z apelem o wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce – stwierdził Kubalewski.

Jako przykład polityk Partii Zielioni podał ograniczenia wprowadzane przez rząd w Austrii. Warto przypomnieć, że obecnie obowiązuje tam twardy lockdown, a od 1 lutego 2022 roku w życie wejdzie obowiązek szczepień.

Społeczeństwo, my wszyscy, nie mamy prawa, a nawet nie wolno nam akceptować prawa do zabijania społeczeństwa przez osoby niezaszczepione. My mamy obowiązek bronić się przed tymi ludźmi. I wzywam rząd polski do wprowadzenia lockdownu dla wszystkich osób niezaszczepionych w Polsce – oświadczył współprzewodniczący.

Widać zatem doskonale, że niezmiennie od lat, w pewnych kwestiach istnieje „banda czworga”. W tym przypadku chodzi o zgodę na segregację sanitarną obywateli.

Źródło: Polsat News