0

Serbski przywódca grozi wojną? „Uratujemy nasz naród, jeśli NATO tego nie chce”

Share

Serbski prezydent Aleksandar Vučić w ostrych słowach skrytykował działania NATO w Kosowie. „Uratujemy nasz naród, jeśli NATO tego nie chce” – powiedział.

Przywódca Serbii obiecał, że jego kraj będzie samodzielnie „bronić” Serbów mieszkających na terytorium Kosowa. O sprawie informuje Associated Press.

– Nie mamy dokąd iść, jesteśmy osaczeni. Uratujemy nasz naród przed prześladowaniami i pogromami, jeśli NATO tego nie chce – powiedział prezydent Rosji.

Następnie dodał, że:

– Gangi kosowskich Albańczyków celowo przenoszą się na północ Kosowa, gdzie mieszka większość Serbów, aby wzniecać niepokoje i rozruchy społeczne – powiedział.

Dalej Vučić skrytykował także władze Kosowa, zarzucając im, że są „zainteresowane wyłącznie zlikwidowaniem wszelkich śladów serbskiego państwa w Kosowie” i „ostatecznym usunięciem Serbów z Kosowa”.

Rosja popchnie Serbie do wojny?

Wielu ekspertów i przywódców europejskich obawiają się, że Federacja Rosyjska popchnie Serbię do konfliktu zbrojnego z Kosowem. MIało by to oprowadzić do destabilizacji sytuacji bezpieczeństwa na Bałkanach i odwrócenia uwagi od wojny na Ukrainie.

Źródło: Associated Press/ polsatnews.pl