0

„Siwy szczur” Sousa ucieka od reprezentacji Polski! PZPN zwołuje pilne posiedzenie

Share

„Siwy szczur”, „bajerant” – to tylko niektóre z określeń, które pojawiają się przy nazwisku Paulo Sousy. Dotychczasowy trener reprezentacji Polski postanowił zupełnie nagle zrezygnować z jej prowadzenia i podpisać kontakt z brazylijskim klubem Flamengo Rio de Janerio.

On tu przyszedł skasować pieniądze, a czy Polska gdzieś awansuje czy nie, to miał to w dup*e – komentuje sprawę Jacek Bąk, były reprezentant kraju.

To jest śmieszne, ale przede wszystkim stawia to jego w złym świetle. Sprzedał się za pieniądze. Wiem, że Flamengo to mocny i popularny klub, ale kurcze, był jednak selekcjonerem reprezentacji Polski – dodaje.

Pewnym jest, że Paulo Sousa nie będzie prowadził biało-czerwonych w najbliższych spotkaniach, jednak obecnie jedną z najbardziej zagadkowych kwestii pozostaje ewentualne odszkodowanie oraz sam fakt rozwiązania kontaktu.

Prezes PZPN Cezary Kulesza zwołał na środę, 29 grudnia 2021 roku nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Polskie Związku Piłki Nożnej – czytamy w komunikacie.

Najprawdopodobniej to właśnie wtedy podjęta zostanie decyzja o tym, w jaki sposób związek będzie starał się rozwiązać sytuację. Bardzo prawdopodobne jest, że również tego dnia poznamy nazwisko nowego selekcjonera kadry Polski.

Nieoficjalnie mówi się, że najpoważniejszym kandydatem jest Adam Nawałka. Na giełdzie nazwisk pojawiają się także Czesław Michniewicz i Michał Probierz.

Źródło: SportoweFakty.wp.pl