0

SKANDAL! Amerykanie wciągną Polskę w wojnę! Ostre stanowisko Konfederacji

Share

Z zaniepokojeniem odnotowaliśmy doniesienia na temat planów udostępnienia polskich lotnisk dla ukraińskich samolotów wojskowych oraz rozważań o zainstalowaniu w Polsce ukraińskiego rządu na uchodźstwie – napisano w oficjalnym oświadczeniu Rady Liderów Konfederacji.

Przypomnijmy, w polskich mediach coraz głośniej mówi się o większym zaangażowaniu Polski w wojnie na Ukrainie. Politycy dyskutują m.in. na temat udostępnienia naszych samolotów, jak można się domyślać, musiałyby one startować z polskich lotnisk.

Bardzo stanowcze i zdecydowane stanowisko w tej sprawie wyraziła Konfederacja. Jedyna prawicowa partia w parlamencie w swoim oświadczeniu podkreśla poważne zaniepokojenie wciągnięciem Polski w wojnę na wschodzie.

Czymś skandalicznym jest prowadzenie przez amerykańskich polityków publicznych spekulacji na takie tematy w sytuacji, gdy polski rząd milczy. To Polacy będą ponosić konsekwencje decyzji w tych sprawach, a zatem te decyzje powinny leżeć wyłącznie w polskich rękach – czytamy.

Każde działanie Polski na arenie międzynarodowej powinno być poprowadzone przeprowadzeniem rachunku zysków i strat – dodano.