0

SKANDAL! Anglicy atakują Kamila Glika. Oskarżają go o rasizm!

Share

Nie jesteś w stanie wygrać w normalnej rywalizacji? Oskarż przeciwnika o rasizm! – prawdopodobnie z takiego założenia wychodzi sztab reprezentacji Anglii. Po zremisowanym meczu na PGE Stadionie Narodowym postanowili złożyć wniosek o ukaranie Kamila Glika.

Przypomnijmy, jeszcze w trakcie pierwszej połowy spotkania pomiędzy Polskim obrońcą i Kyle Walkerem doszło do kilku starć i słownych utarczek. Sprawa nabrała tylu emocji, że w przerwie meczu sędzia oraz pozostali zawodnicy musieli rozdzielać krewkich zawodników.

Wszystko zaczęło się od rzutu wolnego dla nas. Była tam walka o pozycję, przepychanka. Chciałem podać Walkerowi rękę, ale on jej nie przyjął. To była słowna przepychanka, nic więcej się nie wydarzyło – tłumaczył Kamil Glik w rozmowie z TVP Sport.

Jako, że Anglicy nie zdominowali Polaków, zaczęli więc zaatakować w niesportowy sposób. Już po zakończeniu meczu dowiedzieliśmy się, że zgłosili arbitrom iż nasz zawodnik obrażał ich na tle rasowym.

Anglicy w przerwie meczu skarżyli się sędziemu, że pod adresem jednego z ich zawodników zostały użyte obraźliwe słowa na tle rasistowskim. To jednak kompletna bzdura – mówił menadżer Reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski.

Jeżeli tak faktycznie jest, to sprawa trafi do Komisji Dyscyplinarnej, która rozstrzygnie ją na podstawie powtórek wideo. Mogę jednak zagwarantować, że oskarżenia rywali są całkowicie bezpodstawne – dodał.

Według najnowszych informacji, Anglicy zgłosili sprawę i rozpoczęto śledztwo. Na wyniki będzie trzeba poczekać kilka najprawdopodobniej kilka tygodni.

Źródło: SportoweFakty.wp.pl