2

SKANDAL! Będą ŚLEDZIĆ osoby zakażone koronawirusem! Użyją do tego sztucznej inteligencji

Share

To nie żart! Władze Korei Południowej decydują się na uruchomienie pilotażowego systemu śledzenia osób zakażonych koronawirusem. Pomagać ma w tym sztuczna inteligencja.

Według najnowszych danych udostępnionych przez lokalne służby medyczne, w środę odnotowano 7828 nowych zakażeń koronawirusem. W stanie krytycznym znajduje się 964 pacjentów. Co warto podkreślić są to najwyższe liczby od samego początku pandemii COVID-19.

Jak pokdreślono, rząd musi zdecydować się na odejście od strategii „życia z covid” i przejść do surowego lockdownu. Jednocześnie wprowadzony ma zostać system śledzenia osób zakażonych koronawirusem, która sfinansowany będzie przez Ministerstwo Nauki, Informatyki i Telekomunikacji.

Już w trakcie ogłaszania projektu podniosły się głosy zdecydowanego sprzeciwu ze strony obrońców praw człowieka oraz części pracodawców. Ich zdaniem uruchomienie takiego systemu może być wykorzystywane nie tylko do weryfikacji kwarantanny, ale również na potrzeby „poza pandemiczne”.

Warto podkreślić, że 80,9 procent obywateli Korei Południowej to osoby w pełni zaszczepione. Trzecią tzw. przypominającą dawkę przyjęło już 17,1 procent dorosłych koreańczyków.

Źródło: Onet.pl