3

SKANDAL! Dyrektor szpitala w Końskich zapowiada, że wyrzuci z pracy niezaszczepionych! „Bezpieczeństwo jest najważniejsze…”

Share

Nie mogę dopuścić do pracy osób, które nie spełniają wymagań sanitarnych wynikających z rozporządzenia ministra zdrowia. Bezpieczeństwo jest najważniejsze – twierdzi dyrektor szpitala w Końskich dr Wojciech Przybylski.

Jak poinformowano zgodnie z rozporządzeniem ministra Adama Niedzielskiego z 22 grudnia ubiegłego roku, od 1 marca 2022 roku wszystkie osoby wykonujące zawody medyczne będą musiały posiadać pełne zaszczepienie przeciw COVID-19.

Pomimo, że przepis cały czas wywołuje poważne kontrowersje, część dyrektorów wychodzi przed szereg i zapowiada zwalnianie medyków z pracy.

Tak jak nie mogę dopuścić do pracy w szpitalu pracownika, który nie ma szczepienia WZW typu B, tak też musimy ograniczyć możliwość zakażenia pacjenta koronawirusem – twierdzi dr Przybylski.

Dyrektor szpitala w Końskich tłumaczy, że obowiązek zaszczepienia i ewentualne wyrzucenie z pracy to kwestia bezpieczeństwa pacjentów, którzy trafiają do placówki.

Osoby powyżej 60 roku życia, które nawet są zaszczepione przeciw COVID-19, nie zawsze mają trwałą odporność i mogą być zakażone przez personel medyczny. Musimy minimalizować ryzyko, podobnie jak robi się to w przypadku innych chorób zakaźnych – podkreśla.

Nie jest to jednak koniec. Zdaniem dr Wojciecha Przybylskiego lekarze, którzy nie chcą się zaszczepić powinni całkowicie tracić prawo do leczenia pacjentów.

Z kolei personelowi medycznemu, który podważa dwustuletnie doświadczenia szczepień, powinno być zawieszane, albo całkowicie zabierane prawo do wykonywania zawodu – ocenił dyrektor.

Źródło: RMF24.pl