0

SKANDAL! Kobieta zmarła w karetce czekając na przyjęcie do szpitala. Prokuratura nie widzi problemu…

Share

Prokuratura w Radomiu umorzyła śledztwo ws. 88-latki, która kilka godzin czekała w karetce na przyjęcie do szpitala. Zdaniem śledczych wszyscy uczestniczący w „akcji ratunkowej” postępowali zgodnie z obowiązującymi procedurami.

O wyjątkowo kontrowersyjnej decyzji poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jak podkreśliła, najistotniejsza w postępowaniu była opinia biegłych.

Analiza zgormadzonej dokumentacji medycznej, zeznania świadków, a przede wszystkim opinia biegłych wykazały, że postępowanie dyspozytora pogotowia, ratowników medycznych, personelu szpitala i lekarza oddziału obserwacyjno-zakaźnego, na który finalnie trafiła kobieta, nie narażało pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówiła.

Zdaniem prokuratorów, pracownicy pogotowia i szpitala nie popełnili żadnych błędów i nie przyczynili się do śmierci pacjentki. Zachowywać się mieli adekwatnie do sytuacji oraz procedur, które wówczas istniały.

Przypomnijmy, w sprawie chodzi o śmierć 88-letniej kobiety do której doszło w kwietniu 2020 roku. Chora niemal trzy godziny spędziła w karetce czekając na przyjęcie do szpitala. Lekarze tłumaczyli się pandemią koronawirusa.

Co warto podkreślić, kobieta nie była zakażona koronawirusem. Potwierdziły to, aż trzy kolejno wykonane testy.

Źródło: Polsat News