0

SKANDAL! Konfederacja CENZUROWANA w Sejmie! Posłowie nie mogą pracować

Share

Podniosłem sprawę na konwencie seniorów i jakie argumenty usłyszałem? Otóż Konfederacja nie dostanie głosu, nie będzie miała możliwości wypowiedzenia się na temat najważniejszej ustawy w Sejmie – mówił w trakcie konferencji prasowej Jakub Kulesza.

Chodzi o debatę dotyczącą ustawy budżetowej na rok 2022. Przedstawiciele Konfederacji nie będą mogli zabrać w niej głosu, ponieważ tak zadecydowała „banda czworga”.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma nic wspólnego z państwem prawa, a tak zwana opozycja nie ma nic wspólnego z opozycją – mówił Kulesza.

Wyjątkowo szokujące są powody, dla których postanowiono zakneblować jedyny prawicowy ruch w Sejmie. W trakcie konwentu seniorów przedstawiciel Konfederacji miał usłyszeć, że jest to kara za nie noszenie maseczek ochronnych oraz niewłaściwe zachowanie Grzegorza Brauna.

Wyklucza się na z debaty publicznej, wyklucza się nas także z głosowania, co jest równym skandalem ponieważ w sytuacji, gdzie rząd wisi na włosku, gdzie głosowania przechodzą pojedynczymi głosami, gdzie posłowie ugrupowania większościowego grożą, że nie zagłosują za budżetem, jeżeli przejdzie ustawa o segregacji sanitarnej, wykluczeni z możliwości głosowania choć jednego posła jest próbą manipulowania demokracją – podkreślił Jakub Kulesza.

Warto bowiem przypomnieć, że poseł Grzegorz Braun kolejny już raz został wykluczony z obrad Sejmu. Powodem miał być brak maseczki, a w związku z tym „utrudnianie prowadzenia obrad”. Usunięcie powoduje nie tylko utratę wynagrodzenia, ale także brak możliwości głosowania.