0

SKANDAL! Mateusz Piskorski oskarżony o bycie „prorosyjskim propagandystą”! Medialne skazanie bez wyroku?

Share

Prorosyjski propagandysta Mateusz Piskorski występuje w białoruskich mediach angażując się w walkę informacyjną przeciw Polsce – stwierdził rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Skandaliczne słowa padły na twitterowym profilu Żaryna. W swoim wpisie zasugerował, że publicysta „Myśli Polskiej” jest propagandystą współpracującym z Rosją i Chinami.

Mateusz Piskorski, prorosyjski propagandysta oskarżony o współpracę z rosyjskim i chińskim wywiadem, występuje w białoruskich mediach angażując się w walkę informacyjną przeciwko RP – napisał.

Warto przypomnieć, że Mateusz Piskorski faktycznie w 2016 roku został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, po czym przedstawiono mu zarzuty szpiegostwa na rzecz wywiadu rosyjskiego oraz chińskiego. Tymczasowy areszt był stale przedłużany, aż do 2018 roku, kiedy to grupa robocza ONZ ds. arbitralnych zatrzymań wymusiła na polskich władzach uwolnienie i zakończenie śledztwa.

Do dnia dzisiejszego sąd nie skazał publicysty. Nie ma również żadnych informacji jakoby Mateusz Piskorski miał być ponownie aresztowany.

PS.
Jako redakcja nie współpracująca z panem Mateuszem Piskorskim stajemy w jego obronie ze względu na wolność słowa i prezentowanych opinii. Nie odnosimy się do słów tez wypowiadanych przez publicystę, a jedynie do faktu, iż przedstawiciel polskich władz w swoich wpisach wydaje „medialne wyroki” bez decyzji sądu.