1

SKANDAL! Minister zapowiada OBOWIĄZKOWE CERTYFIKATY w miejscach publicznych! „Jakieś decyzje będą podjęte”

Share

Bardzo intensywnie o tym myślimy, być może jakieś decyzje będą podjęte – stwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany o możliwość zmian w prawie, które zmusiłyby Polaków do posiadania certyfikatu w miejscach publicznych.

W trakcie rozmowy w Programie I Polskiego Radia dyskutowano na temat ograniczeń wolności, które mogą być nałożone na obywateli. Chodziło między innymi o okazywanie certyfikatu zaszczepienia przeciw COVID-19 w miejscach publicznych.

Każda metoda, która będzie powodowała, że pójdziemy do punktu szczepień i przyjmiemy szczepionkę jest dobra – skomentował Kraska.

To jest czasem troszkę wymuszanie pewnych reakcji. Od początku pandemii staraliśmy się przekonywać do szczepień, ale jak pokazują statystyki, nie zawsze to działa. Bardzo mnie to dziwi – dodał.

Przedstawiciel resortu zdrowia był dopytywany, czy jest możliwość egzekwowania w Polsce obowiązku posiadania certyfikatu zaszczepienia.

W krajach Europy Zachodniej, mimo obostrzeń, także spotkało się to z dużą reakcją osób, które są temu przeciwne. Nie jest to dobry moment, kiedy ludzie wychodzą na ulicę i protestują – skomentował wiceminister.

Na razie jest to w sferze naszych marzeń i dyskusji – podsumował.

Źródło: Polskie Radio 1