0

SKANDAL! Młodzi mężczyźni OBSIKALI KRZYŻ w trakcie mszy! Pili alkohol, palili papierosy

Share

Do absolutnego skandalu doszło w trakcie mszy świętej w jednym z kościołów w Lublinie. Dwóch młodych mężczyzn 19 i 20 latek podczas ceremonii zaczęli pić alkohol i palić papierosy. Następnie nasikali na stojący w pobliżu krzyż.

O sprawie informują lokalne media. Do zdarzenia miało dojść w piątek, w godzinach porannych. Wtedy to do świątyni, gdzie odbywało się nabożeństwo weszło dwóch mężczyzn. Spożywali alkohol, palili papierosy i używali wulgaryzmów, aby przeszkadzać w ceremonii. Po interwencji księdza opuścili świątynię, ale na tym nie poprzestali.

Po wyjściu z budynku obsikali znajdujący się na placu krzyż. Na miejsce wezwana została policja, która zatrzymała 19 i 20 latka.

Jeden z nich miał 3 promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad 2. Sprawcy usłyszeli zarzuty złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych i obrazy uczuć religijnych. Jeden z nich tłumaczył się, że krzyż pomylił ze ścianą. Za te przestępstwa grozi do 2 lat więzienia – informuje Komenda Miejska Policji w Lublinie.

 

Źródło: Kurier Lubelski