3

SKANDAL! Odwołano spotkanie z Braunem i Michalkiewiczem! „Ich miejsce jest w rynsztoku, albo w kiblu”

Share

Strasznie mi przykro, że w Domu Literatury mają się spotkać faszyści, antysemici i ruskie onuce – pisał reportażysta Cezary Łazarewicz, komentując spotkanie z udziałem Grzegorza Brauna i Stanisława Michalkiewicza. Okazuje się, że wydarzenie zostało odwołane.

Przypomnijmy, że wykład miał odbyć się w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu. Wydarzenie zostało jednak odwołane, prawdopodobnie ze względu na negatywne komentarze i protesty.

Strasznie mi przykro, że w Domu Literatury mają się spotkać faszyści, antysemici i ruskie onuce. Mam nadzieję, że do tego spotkania nie dojdzie (…). Niech Braun ze swoimi brunatnymi kolegami spotyka się w rynsztoku, albo w kiblu na dworcu centralnym. Tam jest ich miejsce, a nie w Domu Literatury. Pomóżcie ich stamtąd wyrzucić – napisał na facebookowym profilu Cezary Łazarewicz.

Informację o odwołaniu wydarzenia potwierdził także prezes Polskiego PEN Club, Marek Radziwon.

Spotkanie, które wywołało zaskoczenie i oburzenie nas wszystkich, zostało już odwołane i w Domu Literatury, co oczywiste, się nie odbędzie – możemy przeczytać na portalu Wirtualne Media.

Kiedy (…) przedwczoraj w nocy dostałem wiadomość od Cezarego Łazarewicza o 2 sierpnia, natychmiast tej samej jeszcze nocy, napisałem mail do pani Anny Hejman [dyrektorki Fundacji Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej – red.] z żądaniem kategorycznego wycofania wcześniejszej zgody na udostępnienie sali na to spotkanie i wyjaśnienia, jak w ogóle mogło do tego dojść. Porozumiałem się także z innymi kolegami z PEN kontrolującymi działania fundacji oraz z prezeską SPP prof. Anną Nasiłowską. Nikt z nas wcześniej o takim zaplanowanym w wakacje spotkaniu nie wiedział. Z prof. Nasiłowską, czego nie muszę chyba dodawać, od początku wybuchu tego skandalu mieliśmy w tej sprawie zdanie identyczne – dodano.

 

Źródło: Wirtualne Media