1

SKANDAL! PiS wraca z pomysłem BEZKARNOŚĆ+. Wprowadzą to w ustawie o „pomocy” Ukraińcom

Share

Znowu wraca bezkarność urzędników w czasie stanu epidemii. Wykorzystują dramat wojny, by przekroczyć granicę, której nigdy nie powinno się przekraczać – alarmuje poseł Michał Szczerba.

Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość w ramach specustawy o uchodźcach powraca do pomysłu, który kilkanaście miesięcy temu nazywany był „Bezkarność+”.

Przypomnijmy, chodzi o praktycznie całkowite wyłączenie odpowiedzialności urzędników za podejmowane decyzje. Początkowo przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości chcieli wprowadzić tego typu zapisy tłumacząc się pandemią koronawirusa. Teraz najprawdopodobniej chcą wykorzystać zamieszanie wokół specustawy o uchodźcach.

Wyłączenie bezprawności jakiegokolwiek działania jest tak irracjonalne, że dzisiaj wyrażać się może w sprzeniewierzeniu milionów złotych. W prawie karnym istnieje już przecież instytucja stanu wyższej konieczności, ale jest ona sztywna i wymaga odpowiedniego udowodnienia – podkreśla poseł KO, Michał Szczerba.

My absolutnie będziemy przeciw, to będzie pierwsza poprawka, którą złożymy. Bo albo się pomaga uchodźcom, albo oszustom z rządu, którzy się obłowili na pandemii – dodaje.