0

SKANDAL! Policja PRZEŚLADUJE Grzegorza Brauna! Chcą usunąć go z wyborów?

Share

Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji na urząd prezydenta Rzeszowa, informuje, że policja przeszkadza jego komitetowi wyborczemu w prowadzeniu kampanii. W tym celu poseł Konfederacji wystosował pismo do Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, do wiadomości Komendanta Głównego Policji oraz ministrów Mariusza Kamińskiego i Jarosława Kaczyńskiego.

Grzegorz Braun podkreślił, że sprawa nie dotyczy jego osoby, ale niebezpiecznego procederu, który ma właśnie miejsce: Nie chodzi o tego, czy innego kandydata. Nie chodzi nawet o piękne miasto Rzeszów. Chodzi o demokrację w Polsce, bo jeżeli można przeszkadzać w zgromadzeniach poprzedzających głosowanie pod takim czy innym pretekstem dziś w jednym mieście, to co będzie jutro w innych miastach? Co będzie w kolejnych kampaniach wyborczych ogólnopolskich?

https://youtu.be/JAbwtXmGOhs

Robert Winnicki: Pamiętajmy, że po roku od kiedy zostały wprowadzone pierwsze obostrzenia, dalej mamy do czynienia z sytuacją, w której rządzący nie potrafili ich wprowadzić w zgodzie z literą prawa. Nie tylko mamy do czynienia z działaniami przeszkadzającymi w prowadzeniu kampanii wyborczej, ale również są to działania mające na celu egzekwowanie przepisów, które nie zostały wprowadzone zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem!

Jacek Wilk: Mamy sytuację, w której policja działa jawnie wbrew prawu, łamiąc konkretny przepis. Artykuł 249 KK mówi wyraźnie, że zabronione jest przeszkadzanie w czynnościach wyborczych, a jednak policja to robi jawnie i oficjalnie! Skoro wolno policji łamać prawo, to dlaczego przestępcy mają nagle tego prawa przestrzegać? Przecież to już prowadzi to rozkładu państwa w jego podstawowych kategoriach. (…) Zwracam uwagę, że tylko w czasie stanu wojennego można zakazać zgromadzeń, a takiego nie mamy. O co w tym wszystkich chodzi? Czy już zaprzęgnięto policję do walki politycznej? Żądamy wyjaśnień!