1

Skandal! Policjanci wejdą do KOŚCIOŁÓW! Będą siłą wyprowadzać wiernych?

Share

Jeśli w restauracji lub kościele zajętych będzie więcej niż 30 procent miejsc, do obiektu będzie mogła wejść policja i zweryfikować, czy obecni w miejscu są zaszczepieni – zapowiedział Czesław Hoc, polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W programie „Graffiti” na antenie telewizji Polsat News poseł Hoc przedstawiał, jak wyglądać ma weryfikacja obostrzeń, które mają stać się obowiązujące w Polsce od 15 grudnia. Przypomnijmy, chodzi między innymi o ograniczenie ilości osób w miejscach kultu religijnego.

Zapowiedź tego, iż funkcjonariusze policji będą wchodzili do kościołów, aby weryfikować paszporty szczepionkowe oburzyła przedstawicieli mediów, polityków, a także duchownych. Głos w sprawie zabrał między innymi rzecznik Komisji Episkopatu Polski.

Nie ma na razie takich instrumentów prawnych, które pozwoliłyby komukolwiek na taką weryfikację – powiedział.

Na razie takich praktycznych wytycznych nie ma, a zatem pozostaje to, co obowiązujące do tej pory. Odwoływanie się do uczciwości, roztropności i do zdrowego rozsądku tych wszystkich, którzy przychodzą na nabożeństwa czy liturgie – dodał.

Zdecydowanie ostrzej w tej sprawie wypowiedział się ks. Daniel Wachowiak. Duchowny z Poznania poprzez swoje twitterowe konto przekazał, iż nie ma zamiaru dostosowywać się do ewentualnych obostrzeń.

Prędzej będą odprawiać Msze Święte na parkingu, niż sprawdzać certyfikaty wchodzącym do kościoła – napisał.

Stop segregacji sanitarnej. Niezgodnej z nauką, medycyną, teologią, przyzwoitością, prawem. Zgodną ze strachem, z obwinianiem niezaszczepionych, z wątpliwą metodą walki z wirusem, niechęcią wobec debaty, a nawet nienawiścią – dodał.

Źródło: Polsat News