0

SKANDAL! Polska krytykowana za pomoc uchodźcom z Ukrainy! Powód … nie można dokonać aborcji

Share

Brak możliwości dokonania aborcji przez kobiety z Ukrainy, które uciekły od wojny – to zdaniem przedstawiciela Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych powód, dla którego można otwarcie skrytykować Polskę!

Zdaniem przedstawiciela UNHCR w związku z doniesieniami o gwałtach i przemocy seksualnej na Ukrainie, polskie władze powinny natychmiast zmienić podejście do spraw aborcji i udostępnić takiego możliwości obywatelkom Ukrainy.

Kobiety, które uciekły do Polski przed wojną, muszą mieć dostęp do praw reprodukcyjnych spełniających międzynarodowe standardy, w tym aborcji – stwierdził w piątek przedstawiciel UNHCR.

Istnieją określone zasady [dotyczące usług reprodukcyjnych w Polsce – przyp. red.], które naszym zdaniem nie spełniają międzynarodowych standardów – podkreśliła w rozmowie z prasą zastępca wysokiego komisarza ds. ochrony Gillian Triggs.

Jednocześnie zapowiedziano, że UNHCR będzie blisko współpracować z organizacjami i bezpośrednio kobietami, które chcą dokonać aborcji. Jeśli Polska nie zmieni swojego podejścia, będą mogły dokonać tego w innym miejscu.

Źródło: Wprost.pl