2

SKANDAL! Prezydent Duda żąda CENZURY tematu Rzezi Wołyńskiej! Ujawniono szokujące nagranie [WIDEO]

Share

To jest taka zawoalowana pogróżka. Mamy uważać, co mówimy, nie mamy sprawiać wrażenia, że domagamy się pochówku ofiar – mówił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentując swoją krótką rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą.

Przypomnijmy, do wymiany zdań doszło w trakcie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Prawda musi być jasno i mocno wypowiedziana. Nie chodziło i nie chodzi o zemstę – mówił w trakcie uroczystości prezydent Duda.

Niestety, okazuje się, że słowa wypowiedziane przez polityka ni jak mają się do rzeczywistości. Najlepiej świadczy o tym rozmowa Andrzeja Dudy z księdzem Isakowiczem-Zaleskim, który od lat walczy o pamięć ofiar, ekshumację oraz pochówek.

Prezydent najpierw nie chciał podejść do rodzin, ostatecznie udało się, żeby podszedł, po czym powtórzył to (…) że mamy ważyć słowa – mówił duchowny w rozmowie z DoRzeczy.pl.

Po kilku dniach w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać i słychać rozmowę. Okazuje się, że prezydent nie tylko zażądał, aby „ważyć słowa” czyli tak naprawdę cenzurować temat, ale także w bardzo prostacki sposób zakończył dyskusję.