0

Skandal! Przeciwnicy szczepień masowo wyrzucani z pracy!

Share
Iza Husselbank

Przeciwnicy szczepień masowo tracą pracę! W poniedziałek 1400 pracowników zakładu opieki zdrowotnej otrzymało wypowiedzenie.

W stanie Nowy Jork już od kilku dni obowiązuje nowe prawo, które wymaga od pracowników opieki zdrowotnej przyjęcia preparatu przeciw koronawirusowi. Osoby, które nie zamierzają się zaszczepić, natychmiast otrzymują wypowiedzenie. W związku z tym przeciwnicy szczepień masowo tracą pracę.

Jak poinformował wiceprezes ds. PR sieci placówek medycznych Northwell Health Joe Kamp, w związku z obowiązującym prawem firma zwolniła 1400 pracowników, które nie zamierzały przyjąć preparat przeciwko koronawirusowi. Dzięki temu personal Northwell Health jest w 100 proc. zaszczepiony.

Z dumą możemy obwieścić, że nasz personel – największy w stanie Nowy Jork – jest teraz w 100 proc. zaszczepiony. Żałujemy utraty każdego pracownika w tych okolicznościach, ale jesteśmy winni naszemu personelowi i pacjentom gwarancję, że jesteśmy w 100 proc. zaszczepieni przeciwko Covid-19 – powiedział Kamp w rozmowie z Reuterem.