5

SKANDAL! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przyznaje: Lekarze NIE CHCĄ LECZYĆ chorych!

Share

Tak wygląda polski system opieki zdrowotnej! Skandaliczne stwierdzenie padło dziś z ust rzecznika Ministerstwa Zdrowia, Wojciecha Andrusiewicza. Według przedstawionej tezy, lekarze w Polsce nie chcą leczyć pacjentów.

Słowa, które wypowiedział rzecznik w trakcie briefingu prasowego mogą powodować prawdziwe przerażenie. Zdaniem Wojciecha Andrusiewicza, resort zdrowia ma sygnały, że lekarze nie chcą zajmować się chorymi pacjentami.

Słowa te padły w trakcie zapowiedzi wprowadzenia do obrotu leku przeciw COVID-19. Został on już wysłany w wybrane miejsca w Polsce.

Pierwsze, w granicach 3 tys. sztuk, zostało rozdysponowane pomiędzy stacje dializ oraz szpitale hemato-onkologiczne. Tam, jeżeli trafia pacjent i został zdiagnozowany, jako pacjent covidowy, od razu dostał dyspozycje zażywania tego leku – stwierdził rzecznik.

W tej chwili przygotowujemy rozwiązania. One do końca tego tygodnia zostaną wypracowane, by to również lekarze POZ mogli ten lek zapisywać – dodał.

Kolejne zdania wywołały jednak realny odruch zdziwienia i przerażenia. Pracownik Ministerstwa Zdrowia stwierdził bowiem, że medycy w Polsce nie są zainteresowani leczeniem pacjentów.

Z tym, że czasem mamy problem z lekarzami POZ, ponieważ w ostatnim czasie, jeżeli stwierdziliśmy, że pacjent przed okresem szpitalnym powinien być zaopiekowany przez lekarza POZ, niektórzy lekarze POZ odpowiedzieli, że oni chorych pacjentów przyjmować nie chcą – wskazał Andrusiewicz.

I z tym na dzień dzisiejszy mamy problem – skwitował.