4

SKANDAL! Segregacja sanitarna pracowników w Polsce! Niezaszczepieni oddzieleni od reszty pracowników!

Share

To nie żart, a przerażająca rzeczywistość w Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Spółka zapowiedziała, że będzie stosować segregację sanitarną pracowników i co więcej, jest ona zgodna z przepisami prawa!

O sprawie poinformował portal dziennikzachodni.pl. Według dziennikarzy, zarząd spółki przesłał do pracowników informację, iż będzie oddzielał od siebie zaszczepionych i niezaszczepionych pracowników. Co więcej, ci którzy nie zdecydowali się przyjąć preparatu będą wysyłani na bezpłatne urlopy.

Zarząd Spółki informuje, że na mocy proponowanych zmian do ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (…), przedsiębiorstwo skorzysta z wszelkich dostępnych narzędzi i rozwiązań w zakresie oddzielenia pracowników zaszczepionych od niezaszczepionych i tym samym osoby niezaszczepione mogą zostać skierowane na urlop bezpłatny – czytamy w piśmie do którego dotarli dziennikarze tarnogorski.info.

Pod tekstem miał podpisać się prezes zarządu spółki Bartosz Satała.

Co warto podkreślić, większościowym udziałowcem przedsiębiorstwa jest miasto Chorzów. Spółka CHŚPWiK zarządzana jest jednak przez władze Świętochłowic.

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger zna sprawę pisma, które zostało skierowane poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń do pracowników Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Przy okazji następnego spotkania zarządu poprosi o wyjaśnienie prezesa Bartosza Satałę – mówił w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” rzecznik prasowy UM Świętochłowice Adrian Blondzik.

Źródło: DziennikZachodni.pl