0

SKANDAL! Ukraińcy mają PIERWSZEŃSTWO. Polaków nazwano „pozostałymi obywatelami”

Share

Stare powiedzenie głosi, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a o Polakach często mówi się jako osobach okazujących emocje z jednej skrajności w drugą. Urząd Gminy w Pszczółkach i placówki zdrowia w Gdańsku pokazują, że pierwszeństwo obsługi mają obywatele Ukrainy…

O tej skandalicznej sprawie pisze czytelnik portalu Trojmiasto.pl, który w swoim liście do redakcji pisze, że nie ma złych intencji i sam wielokrotnie pomagał uchodźcom.

Zacznijmy od najważniejszego: nie jestem rosyjskim trollem, który chce namieszać i zrazić Polaków do Ukraińców albo wewnętrznie nas podzielić. Ale mam wrażenie, że nieświadomie robimy to już sami – pisze pan Karol.

Coraz częściej słyszę wśród znajomych, że podejście do uchodźców się zmienia i to wcale nie z ich winy. Powodem jest… nadgorliwość niektórych osób z Polski i Trójmiasta. Przykład z ostatnich dni? Proszę bardzo. Urząd w Pszczółkach i placówka zdrowia w Gdańsku – nie mogę już załatwić swojej sprawy przed pracą, bo dla Polaków jest osobny czas przyjęć. Pierwszeństwo mają goście z Ukrainy– czytamy dalej w liście.

Następnie Pan Karol zwraca uwagę, że niektóre instytucje za bardzo chcą i swoją skrajnością robią przeciwny niż zamierzony efekt.

Nie chodzi więc o to, by umniejszać ich potrzeby, bo wielu uciekało wprost ze schronów, nie mając ze sobą nic. Chodzi o to, żeby pomagając, myśleć też bardziej długofalowo. Tymczasem na siłę przyznajemy im przywileje, o które – jak sądzę – wcale nie proszą. Robimy krzywdę zarówno im, jak i nam samym– podsumowuje Pan Karol.

 

Źródło: Trójmiasto.pl