0

Skandal w Brzesko! Kobieta urodziła w korytarzu

Share

Szpitalny korytarz stał się salą porodową? Kobieta urodziła w holu. Młoda mama złożyła skargę na dyrektora.

 

Do zdarzenia doszło w Brzesko. W połowie marca w nocy ciężarna kobieta wraz z mężem przyjechała do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nie została jednak wpuszczona na oddział, ponieważ na SOR-ze przebywali pacjenci zakażone na koronawirusa.

Kobieta została skierowana do głównego wejścia. W drodze do oddziału położniczego zaczęła rodzić. Poród przyjęła pielęgniarka opieki całodobowej, a dziecka owinęli kurtką ojca.

Takie szybkie porody zdarzają się niezbyt często, ale jednak co jakiś czas w doniesieniach medialnych pojawiają się takie informacje. W naszym szpitalu kilka lat temu również miała miejsce podobna sytuacja, kiedy pacjentka urodziła w windzie, w drodze na oddział – powiedziała portalowi informatorbrzeski.pl Monika Mikołajek-Burek, rzecznik prasowy SPZOZ Brzesko.

Mimo to, że wszystko skończyło się szczęśliwie, młoda mama postanowiła złożyć skargę na dyrektora szpitala. Choć dyrektor placówki uważał, że zarzuty są nieuzasadnione, komisja brzeskiego starostwa ustaliła, że winę ponoszą dwaj lekarze. Jeden z nich dostał karę finansową, drugi naganę.