0

Ksiądz złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet. Feministki są oburzone!

Share

Ósmego marca swoje życzenia paniom z okazji Dnia Kobiet postanowili złożyć m.in. księża jednej z krakowskich parafii. Słowa duchowych wielu uznało za skandaliczne.

Księża z Kościoła Rektoralnego Salezjanów pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie z okazji Dnia Kobiet postanowili złożyć życzenia parafiankom. Jeden z duchownych życzył, aby „nie ulegały hasłom nawołującym do równouprawnienia”.

Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze modlitwy i życzenia w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności – czytamy na Facebooku.

Słowa duchownego oburzyły internautów. Tego samego dnia na stronie salezjanów opublikowano przeprosiny.

Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni niestosownymi sformułowaniami, użytymi przeze mnie w treści ogłoszeń. Użyte określenia były sformułowane w sposób niefortunny, jednak nie miały intencji obrazić kogokolwiek. Dołożę wszelkich starań, aby w przyszłości taka sytuacja się nie powtórzyła – czytamy.