0

SKANDAL w Sejmie! Uczczono polskiego bohatera. Lewica siedzi, Platforma wychodzi [WIDEO]

Share

Skandaliczne obrazki w polskim Sejmie! Posłowie Koalicji Obywatelskiej wyszli z sali obrad, a przedstawiciele Lewicy nie wstali w trakcie uczczenia majora Zygmunta „Łupaszki” Szendzielarza. Dziś przypada 71. rocznica jego zamordowania.

Wysoka Izbo, 71 lat temu w więzieniu na Mokotowie strzałem w tył głowy zamordowany został major Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” dowódca V Wileńskiej brygady Armii Krajowej. Wraz z nim komuniści zamordowali trzech innych oficerów, towarzyszy walki: podpułkownika Antoniego Olechnowicza pseudonim „Pohorecki”, podporucznika Lucjana Minkiewicza pseudonim „Wiktor” i kapitana Henryka Borowego-Borowskiego pseudonim „Trzmiel”. Uczcijmy ich pamięć minutą ciszy – odczytała marszałek Sejmu Elżbieta Witek na początku obrad.

Część posłów nie była jednak w stanie uczcić pamięci polskiego bohatera. Widać to doskonale na nagraniach. Jedną z nich była poseł Polskiej Partii Socjalistycznej, Joanna Senyszyn.

Część Sejmu uczciła minutą ciszy rocznicę zabicia jednego ze słusznie wyklętych bandytów, odpowiedzialnego za wymordowanie w tylko w Dubinkach 68 cywilów, z których 75 proc. stanowiły kobiety i dzieci. Wstyd, że wielu posłów ma takich idoli – tłumaczyła.

Skandaliczną sytuację na twitterze skomentował także wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Haniebna postawa Lewicy i części Koalicji Obywatelskiej! Wyszli z sali Sejmu albo lekceważąco siedzieli w czasie hołdu zamordowanemu przez komunistów w 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie mjr. Zygmuntowi Szendzielarzowi ps. «Łupaszka». Cześć i chwała Bohaterowi – skwitował.

Przypomnijmy, 71 lat temu w warszawskim więzieniu na Mokotowie władze komunistyczne wykonały wyrok śmierci na mjr. Zygmuncie Szendzielarzu „Łupaszce”, dowódcy V Wileńskiej Brygady AK, a następnie oddziałów partyzanckich eksterytorialnego Wileńskiego Okręgu AK. Żołnierz podziemia antykomunistycznego w 1948 r. został aresztowany przez UB i skazany na karę śmierci.