0

Skandal w szpitalu! Kompletnie pijany lekarz przyjmował pacjentów

Share
Iza Husselbank

Skandal w Piotrkowie Trybunalskim! Pijany lekarz przyjmował pacjentów w szpitalu wojewódzkim. Sprawą zajęła się policja.

W niedzielę 10 października policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymali wezwanie do miejscowego szpitala. Według dyrektora Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego dyżurujący tam lekarz miał być pod wpływem alkoholu. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, doniesienia się potwierdziły.

Na miejscu policjanci potwierdzili, że lekarz jest w stanie nietrzeźwości i wykonali niezbędne czynności. Powiadomiona została piotrkowska prokuratura – poinformowała st. asp. Izabela Gajewska.

W trakcie badania alkomatem lekarz wydmuchał 1,9 promile alkoholu. Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim już prowadzi postępowanie w sprawie lekarza. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo jest na wstępnym etapie, realizowane są czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Czyn z art. 160 § 2 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – poinformowała Magdalena Członowska-Musioł z piotrkowskiej prokuratury.