1

SKANDAL w szpitalu! Umierający mężczyzna usunięty z listy czekających na przeszczep! Powód … brak szczepienia

Share

Absolutnie skandaliczna decyzja! Szpital w Bostonie postanowił usunąć z listy oczekujących na przeszczep mężczyznę, ponieważ ten nie jest zaszczepiony przeciw COVID-19. Umierający 31-latek, ojciec dwójki dzieci nie ma szans dalsze życie.

Jak informują lokalne media DJ Ferguson został praktycznie skazany na śmierć przez medyków. Lekarze tłumaczą swoją decyzję faktem, iż chcą „stworzyć największą szansę na udaną operację, jak i przeżycie pacjenta po przeszczepie”.

Ferguson znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji. Boston Brigham and Womens’s Hospital należący do Marvard Medical School usunął go z listych oczekujących, a przeniesienie do innej placówki nie jest możliwe, ponieważ w jego stanie zdrowia może się to okazać zabójcze.

Warto przypomnieć, że DJ Ferguson nie jest pierwszym pacjentem, któremu odmówiono przeszczepu ze względu na status szczepień. W październiku 2021 roku media obiegł inny skandaliczny przypadek Leilani Lutali z Kolorado. Wówczas to 56-letnia kobieta została usunięta z listy w szpitalu University of Colorado Health. Do przeszczepu nie doszło ponieważ, ani ona, ani dawca nerki Jaimee Fougner nie otrzymali szczepionki przeciw COVID-19.

Źródło: Daily Mail