0

Skandaliczna decyzja sędziego?! Polacy okradzeni z rzutu karnego? „Obejrzałem 100 razy i ewident!”

Share

Mimo kolejnych godzin, które upływają od ostatniego gwizdka sędziego, nie milknął echa spotkania Hiszpania – Polska. Okazuje się, że w trakcie spotkania doszło do kilku decyzji sędziego, które łagodnie nazwać można „nietrafionymi”. Arbiter nie zauważył m.in. ewidentnego faulu na Piotrze Zielińskim.

Ta decyzja mogła całkowicie odmienić losy spotkania. Była to zaledwie 2 minuta meczu, kiedy polski pomocnik odważnie wszedł w pole karne. Zdezorientowani rywale ostro zaatakowali Piotra Zielińskiego i doprowadzili do jego upadku. Powtórki nie pozostawiły wątpliwości, w tym przypadku naszym piłkarzom należał się rzut karny.

Obejrzałem 100 razy i ewident! Dlaczego sędzia nie sprawdził VAR?? – napisał na twitterze Michał Pol, dziennikarz sportowy, ekspert Kanału Sportowego.

Faktycznie, obserwując powtórki tej sytuacji, nie ma wątpliwości, że arbiter z Włoch popełnił poważny błąd. Tym bardziej decyzję można uznać za skandaliczną, zważając na fakt, iż nie zareagowali sędziowie VAR-u, którzy mają obowiązek sprawdzać takie sytuacje.