0

Skandaliczna decyzja Uniwersytetu Śląskiego! Akadamik tylko dla zaszczepionych!

Share

Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji – pisze rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Ryszard Koziołek.

W specjalnym liście kierowanym do studentów, przedstawiciel władz uczelni tłumaczy skandaliczną decyzję segregującą uczniów. Dostęp do zamieszkania w akademikach będą miały wyłącznie osoby, które są w pełni zaszczepione.

W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid – czytamy w liście.

Jednocześnie prof. Koziołek stwierdza, że decyzją władz uczelni, nie dojdzie do segregacji studentów dotyczącej uczestnictwa w zajęciach.

Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych. Z jednym wyjątkiem – pisze rektor.

Źródło: RadioZet.pl