0

Skarb Państwa przejmie TVN? Zaskakujące stanowisko Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej

Share

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej zwraca uwagę, że grupa TVN może trafić w ręce Skarbu Państwa! Wszystko za sprawą poprawki Kukiz’15.

11 sierpnia w Sejmie posłowie przystąpili do prac nad nowelizacją ustawy medialnej, tzw. “lex TVN”, która ma zmusić Amerykanów do odsprzedania udziałów w grupie TVN. Teraz się okazuje, że zapewnieniom PiS, grupa TVN może trafić w ręce Skarbu Państwa.

“Wbrew zapewnieniom PiS grupa TVN może trafić w ręce Skarbu Państwa – ostrzega na starcie prac nad ustawą w Senacie Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE)” – informuje w piątkowym wydaniu “Rzeczpospolita”.

“Opozycja ostrzegała, że konsekwencją może być zakup TVN przez Skarb Państwa, jednak PiS twierdził, że nie ma takich planów. Dowodem miała być poprawka” – napisano, dodając, że “PiS wprowadził ją w zamian za pomoc Kukiz’15 w przeforsowaniu ustawy”.

Poprawka Kukiz’15 zakładała, że udziały lub akcje w spółce d nie mogą być przejmowane przez Skarb Państwa. Teraz jednak się okazało, że “poprawka może być nieszczelna”.

“Tak uważa Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Skierowała swoją opinię do Senatu, gdzie w poniedziałek mają ruszyć prace nad lex TVN” – czytamy.