0

Śląsk na celowniku Niedzielskiego! Będzie jeszcze ostrzej…

Share

Sytuacja epidemiczna na Śląsku ostatnio bardzo się pogorszyła. Adam Niedzielski rozważa o transporcie pacjentów poza region.

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował, że w województwie śląskim sytuacja epidemiczna jest bardzo trudna. Minister zdrowia nie wyklucza wprowadzenia specjalnych rozwiązań, takich jak np. transport pacjentów poza region.

– Dynamika zachorowań na Śląsku jest bardzo ważnym zagadnieniem i ona doprowadziła do tego, że praktycznie w ciągu ostatnich dwóch tygodni województwo śląskie z pozycji średniej w Polsce, stało się liderem liczby zachorowań w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Dlatego też sytuacja na Śląsku będzie wymagała stosowania specjalnych rozwiązań. Być może transportu pacjentów poza region. Nad takimi rozwiązaniami obecnie pracujemy – powiedział.

Niedzielski także poinformował, że średni poziom zachorowań w Polsce osiągnął już wartość prawie 24,5 tys. Przypomnijmy, że w szczytowym momencie II fali pandemii koronawirusa to było 26 tysięcy.

Należy się spodziewać, że w kolejnych co najmniej dwóch tygodniach będziemy obserwowali dalsze wzrosty, dalsze zwiększenia liczby zachorowań i co za tym idzie hospitalizacji – dodał szef MZ.