0

Śmiech na sali. Czterokrotnie zaszczepiony Joe Biden po raz kolejny ma koronawirusa! Drugiego w miesiącu

Share

Ta komedia nie ma końca. Czterokrotnie zaszczepiony prezydent USA Joe Biden po raz kolejny uzyskał w czwartek pozytywny wynik testu na Covid-19, ale jak mówi „Biały Dom” czuje się „bardzo dobrze”. Prezydent ma pozostać jednak w izolacji.

Joe Biden „doświadcza jedynie sporadycznie kaszlu” – stwierdził jego osobisty lekarz – O’Connor. Podkreślono, że Joe Biden jest zaszczepiony dawkami podstawowymi oraz przypominającymi.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre mówiła, że prezydent pozostanie w izolacji, dopóki jego testy nie będą negatywne. Uzależniła od O’Connora decyzję, czy do zakończenia jego izolacji będą potrzebne dwa kolejne negatywne testy.

Niekończąca się karuzela zakażeń

Przypomnijmy, że po raz pierwszy 79-letni Biden uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid 21 lipca. Jean-Pierre informowała wówczas, że „doświadcza on bardzo łagodnych objawów choroby”. Ale to dopiero początek.

Następnie prezydent zakończył izolację w środę w minionym tygodniu. A w sobotę ponownie przeszedł test z pozytywnym rezultatem! Lekarz „Białego Domu”  tłumaczył, że zdarza się to czasem u niewielkiego odsetka pacjentów przyjmujących lek przeciwwirusowy Paxlovid.

Propaganda szczepionkowa już nawet nie wie co ma robić, bo po głowie państwa USA widać, że szpryca działa jak działa…