1

Śmierć córki Dugina. Mamy nowe informacje, wiemy, kto przyznał się do zamachu

Share

W Rosji to teraz temat numer jeden. Badana jest śmierć córki Aleksandra Dugina, Darii. Przedstawiciele Rosji odrzucają możliwość nieszczęśliwego wypadku. Do zabicia Duginy przyznała się, nieznana wcześniej, organizacja antyputinowska. „Ogłaszamy prezydenta Putina uzurpatorem władzy i zbrodniarzem wojennym”- piszą.

Przypomnijmy, że 29-letnia Daria Dugina zginęła w nocy z soboty 20 na niedzielę 21 sierpnia w eksplozji samochodu. Oficjalne śledztwo zostało wszczęte przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, gdyż uważa się to za zamach.

Najczęściej oskarżane o podłożenie materiałów wybuchowych są ukraińskie służby.

Oni są odpowiedzialni za zamach?

Na kanale „Rospartyzan” Rosyjska Narodowa Armia Republikańska (RNAR) opublikowała manifest, w którym oświadczyła, że to ona przeprowadziła zamach.

„My, rosyjscy działacze, wojskowi i politycy, teraz partyzanci i bojownicy Narodowej Armii Republikańskiej, wyjmujemy spod prawa podżegaczy wojennych, rabusiów i ciemiężycieli narodów Rosji!” – czytamy w manifeście.

„Ogłaszamy prezydenta Putina uzurpatorem władzy i zbrodniarzem wojennym, który złamał Konstytucję, rozpętał bratobójczą wojnę między narodami słowiańskimi i skazał rosyjskich żołnierzy na pewną i bezsensowną śmierć” – czytamy dalej.

„Ubóstwo i trumny dla jednych, pałace dla innych – istota jego polityki. Wierzymy, że osoby pozbawione praw mają prawo do buntu przeciwko tyranom. Putin zostanie przez nas obalony i zniszczony!” – podkreśla RNAR.