0

[SONDAŻ] Kolejny wzrost Konfederacji! PiS zdecydowanym liderem

Share

PiS na zdecydowanej pozycji lidera, Szymon Hołownia z ogromnymi spadkami – tak pokrótce podsumować można wynki sondażu firmy Estymator przygotowanego dla portalu DoRzeczy.pl.

Badanie przeprowadzone w dniach 10-11 września br. pokazało, że partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na poparcie na poziomie 40,2 procent wyborców. To wzrost o 1,8 pkt proc. w porównaniu z sondażem przeprowadzonym w maju.

Na drugie miejsce liczyć może Koalicja Obywatelska, która otrzymałaby poparcie na poziomie 24,1 procent, to oznaczałoby 121 mandatów czyli 13 mniej niż w wyborach z 2019 roku. To właśnie KO jest największym zwycięzcą ostatnich tygodni, ponieważ wzrost dla tej partii wynosi aż 9,5 pkt procentowego.

Podium w zestawieniu zamyka Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 10,9 procent. Jest to spadek, aż o 11,3 pkt proc.. Sondaż pokazuje zatem tendencję, która utrzymuje się od momentu powrotu Donalda Tuska do Polski. Hołownia od tego czasu sukcesywnie traci poparcie.

Według sondażu w Sejmie zobaczylibyśmy jeszcze Lewicę – 9 proc. (spadek o 1,9 pkt proc.) i Konfederację. Jedyne prawicowe ugrupowanie w Sejmie mogłoby liczyć na 8,8 procent głosów. Jest to wzrost o 1,7 pkt proc..

W Sejmie nie znaleźliby się PSL – 3,9 proc., Kukiz’15 – 1,5 proc., Porozumienie – 1,1 proc. i AgroUnia – 0,4 proc.

Źródło: DoRzeczy.pl