2

[SONDAŻ] PiS i PO tracą poparcie! Bardzo słaby wynik Konfederacji…

Share

W najnowszym sondażu IBRiS, widzimy, że PiS i PO tracą poparcie, słaby wynik  Konfederacji, która nie wchodzi do Sejmu.

Zjednoczona Prawica znowu wygrywa w sondażu i może liczyć na 34,5 proc. głosów – o 2,4 pkt proc. mniej niż w badaniu tej samej pracowni przeprowadzonym w maju.

„To oznacza, że wahający się i rozczarowani wyborcy głosujący dotąd na PiS nie dali się przekonać obozowi rządzącemu, a ci, którzy – być może na skutek wojny w Ukrainie – zebrali się pod rządową flagą, powracają na wyczekujące pozycje” – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Drugie miejsce  zajmuje Koalicja Obywatelska z poparciem 25,4 proc. (spadek o 1,4 pkt proc.).Ostatnie miejsce na podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która w sondażu dostała 9,6 proc. poparcia i również minimalnie traci (0,2 pkt proc.).

Szanse na wejście do Sejmu mają jeszcze Lewica – 8,4 proc. (bez zmian) oraz PSL-Koalicja Polska, która plasuje się lekko powyżej progu wyborczego – 5,5 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.).

Konfederacja poza Sejmem

Poza parlamentem znalazła się jedyna prawicowa partia w Sejmie. Konfederacja ze stratą 0,4 pkt proc. ma poparcie na poziomie 4,7 proc. – czytamy w dzienniku.

12,1 proc. pytanych nie wie, na kogo głosować (wzrost o 4,3 pkt proc.).

Źródło: RP.pl