1

[SONDAŻ] Polacy zwolennikami KARY ŚMIERCI i OBOZÓW PRACY! Co jeszcze zmienilibyśmy w prawie karnym?

Share

Wynik tego badania może wywołać prawdziwe oburzenie na lewej stronie sceny politycznej. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Wymiariu Sprawiedliwości, Polacy są zwolennikami m.in. kary śmierci oraz obozów pracy.

Przypomnijmy, najwyższa forma kary obowiązywała w polskim porządku prawnym, aż do 1988 roku. Od tego czasu zdecydowano się na maksymalny wyrok w postaci dożywotniego pozbawienia wolności. Choć „cywilizowany” świat stara się wmówić obywatelom, że kara śmierci jest niehumanitarna, to nadal stosowana jest chociażby w niektórych stanach USA czy też Japonii.

Jak wynika z sondażu, za przywróceniem kary śmierci jest obecnie 43 procent badanych. Przeciwnych temu rozwiązaniu jest 41 procent ankietowanych.

Zdecydowanie ciekawiej robi się jednak w przypadku obozów pracy oraz kary chłosty. Odbywanie kary w obozach popiera bowiem, aż 64 procent pytanych. Zaledwie 26 procent odpowiedziało, że zdecydowanie nie zgadza się z taką opcją.

Zdecydowanie mniejszym poparciem cieszy się kara chłosty. Ta już praktycznie zapomniana, jest do przyjęcia dla 21 procent badanych, przeciwnych takiej formie kary jest aż 67 procent respondentów.

Źródło: RP.pl