0

[SONDAŻ] Szczepionkowa propaganda nie działa! Miliony Polaków za DOBROWOLNOŚCIĄ szczepień

Share

Kłamstwa w statystykach i straszenie milionami zgonów osób niezaszczepionych nie działa! – taki wniosek wysnuć można z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Zapytano w nim Polaków o przymus szczepień na COVID-19.

Jak się okazuje blisko połowa obywateli jest zwolennikiem dobrowolności w kwestii szczepień. To dokładnie 46,7 procent badanych. Za wprowadzeniem obowiązku jest zaledwie 31,6 procent.

Co ciekawe przymusu najczęściej chciałyby osoby starsze. Aż 49 procent osób w grupie „od 60 lat w górę” jest zwolennikiem, aby przymuszać ludzi do przyjmowania preparatu.

Najbardziej przeciwni obowiązkowej szprycy są Polacy w wieku 30-39 lat. Wśród nich, aż 78 procent chce pełnej dobrowolności. Ponad 50 procentowy wynik znaleźć można również w grupie 18-29 lat, mowa o 54 procent ankietowanych.

Warto podkreślić, że obowiązek szczepień w trzech grupach zawodowych (medycy, nauczyciele, służby mundurowe) pozytywnie ocenia zaledwie 15,9 procent respondentów. Tylko 3,3 procent pytanych popiera wprowadzenie obowiązkowego szczepienia dla zawodów medycznych.

Źródło: Rzeczpospolita