0

Sośnierz OSTRO! „Nikt nie ma prawa do CUDZYCH PIENIĘDZY tylko do swoich, które wypracował!” [WIDEO]

Share

Dobromir Sośnierz z mównicy sejmowej powiedział parę gorzkich słów prawdy do lewicowych polityków. Mówił o rozdawnictwie i ulgach podatkowych. „Nikt nie ma prawa do CUDZYCH PIENIĘDZY tylko do swoich, które wypracował!” – stwierdził.

– Strefa ekonomiczna to jedna z tych spraw, co do których zawsze mam taką zagwozdkę, bo niby fajnie, że prowadzimy sobie takie mini raje podatkowe na miarę naszych możliwości, ale z drugiej strony jest to oczywiście niesprawiedliwe, że tylko niektórzy wybrańcy mogą korzystać z takich dobrodziejstw, a przedsiębiorcy spoza strefy muszą z nimi konkurować jak równy z równym, mając dużo gorszą sytuację – powiedział Sośnierz.

Nikt nie ma prawa do cudzych pieniędzy

– Poseł Zandberg spoglądał na mnie wymownie, przemawiając, że to jakoby ja rozumiem, jestem jednym z tych, którym nie przeszkadza rozdawnictwo w stosunku do biznesu. Otóż nie! Zupełnie się pan myli. Panie pośle, jeśli są przypadki rozdawnictwa dla biznesu, to bym się z nim sprzeciwiał tak samo, jak z każdym innym, bo uważam, że nikt nie ma prawa do cudzych pieniędzy, ani przedsiębiorca, ani robotnik, ani bezrobotny, po prostu nikt, każdy ma prawo do tych, które sam wypracował- stwierdził p0seł.

– Ale tutaj akurat to co innego. Bo ulga podatkowa jest czymś innym niż rozdawnictwo. Ulga ta to prawo zatrzymania owoców swojej pracy, a rozdawnictwo to jest sytuacja w której ktoś dostaje niezależnie od tego czy jakaś pracę wykonał, ale właśnie dlatego, że żadnej nie wykonał – zauważył polityk.

Całość poniżej.