0

Sośnierz OSTRO o Unii Europejskiej! „Albo bierzemy to, co jest albo wychodzimy z tej restauracji” [WIDEO]

Share

Dobromir Sośnierz na TikToku w prostych słowach mówił, dlaczego mówienie o reformie Unii Europejskiej to tylko mrzonki. Polityk wskazał, że są tylko dwie drogi. „Albo bierzemy to, co jest albo wychodzimy z tej restauracji” – powiedział.

– Chyba moje pierwsze w ogóle wystąpienie w Sejmie to było pytanie do premiera, bo w expose powiedział, że będziemy reformować Unię. Po raz kolejny powtórzył te brednie, które od 2003 roku, od referendum akcesyjnego słyszymy, że my będziemy tam reformować. Ja zadałem pytanie: Jak będziemy? Jakie narzędzia nacisków czy jakich instrumentów prawnych użyjemy, żeby ten cel osiągnąć – przypomniał Sośnierz.

– Oczywiście nie dostałem żadnej sensownej odpowiedzi na to pytanie. No i widać, że po prostu takiej odpowiedzi nie ma. Nikt nie ma żadnego pomysłu, jak mielibyśmy niby tę Unię zreformować – mówił dalej.

Poseł Konfederacji jest zdania, że jeśli ktoś sobie zada trud i zapozna się z tym, jak Unia działa, jak jest skonstruowana, to wtedy zrozumie, że to „absolutna mrzonka”.

– To jest zupełnie niemożliwe, żebyśmy zreformowali ją, czyli są tylko dwie opcje na stole: albo akceptujemy Unię taką, jaka jest i nam się to podoba, że to jest stale poszerzająca się machina, połykająca te kraje członkowskie i wdrażająca coraz więcej i więcej biurokracji, przepisów, idąca zdecydowanie w lewą stronę i wkrótce już narzucająca nam totalny zamordyzm światopoglądowy albo wychodzimy – stwierdził polityk.

– Nie ma trzeciej drogi. To są te dwie opcje: albo bierzemy to, co jest albo wychodzimy z tej restauracji – powiedział Sośnierz. – To jest taka restauracja, w której menu jest tylko tak i nie – podsumował poseł Konfederacji.