0

Sośnierz UJAWNIA jak wygląda praca w sejmie! „Debata w Sejmie to tylko teatr. Wszystkie decyzje zostały już podjęte”

Share

Dobromir Sośnierz na spotkaniu w Szczecinku, ujawnij jak naprawdę wygląda praca posła w parlamencie. Zdaniem posła, Sejm jest instytucją fasadową, pochłaniającą duże pieniądze i mało efektywną. „Debata w Sejmie to tylko teatr. Wszystkie decyzje zostały już podjęte” – stwierdził.

– Jak oglądacie jakieś debaty w Sejmie, to można sobie czasem zadać takie pytanie, dlaczego ta sala jest taka pusta – powiedział.

– Po pierwsze wynika to z błędnego przeświadczenia, że te debaty są w Sejmie ważne. Ta debata w Sejmie to tylko teatr. Wszystkie decyzje zostały już podjęte, najczęściej gdzieś indziej. Na tej sali plenarnej nie zdarza się, żeby ktoś kogoś przekonał – mówił dalej Sośnierz.

To jakaś iluzja

– To jakaś iluzja, że można sobie pomyśleć, że ja tam wyjdę i teraz przekonamy tych “Pisiorów”, a oni tak popatrzą i stwierdzą: No kurczę, rzeczywiście, on ma rację… Rzeczywiście, co my robimy z tą Polską. Nie będziemy robili inflacji. Nawracamy się. To się nie zdarza, nie miejmy złudzeń – dodał.

– Raz mi się zdarzyło, że po jakimś moim wystąpieniu któryś poseł z PiS-u zwątpił na chwilę. Powiedział: A może ty masz rację? To jakieś sprawy z prawa rodzinnego były… Tak przez chwilę było. No, a potem poszedł do swoich i oni mu tam wytłumaczyli, że jednak jest dobrze. I nie zagłosował za tym. Także nie miejmy żadnych złudzeń co do tego, co tam się dzieje – powiedział polityk.

Źródło: szczecinek.com