0

Sośnierz WPROST! „Albo się podporządkujemy Brukseli, albo będzie POLEXIT!” [WIDEO]

Share

Dobromir Sośnierz w ostrych słowach mówił o uległości PiS wobec UE. Dodał, że Bruksela dąży do totalnej uległości Polski i jednym z wyjść, by zachować suwerenność Polski jest polexit!

– Jeśli chodzi o niedawne słowa Jarosława Kaczyńskiego, to jest obraz jakiejś totalnej dziecinady. To jest kompletna niedorzeczność, jeśli mówi, że warto było spróbować, to może niech spróbuje też pogłaskać lwa. Zobaczymy, czy mu odgryzie rękę, czy nie i potem będziemy wyciągać wnioski. No nie! Pewne rzeczy są oczywiste – mówi Dobromir Sośnierz.

– Takim lwem jest właśnie Komisja Europejska. Już od wielu lat pokazuje, że prowadzi z Polską wojnę hybrydową. Próbuje zmienić w Polsce rząd, doprowadzając do destabilizacji sytuacji w kraju. Próbuje powiększyć swoje kompetencje, kosztem państw członkowskich – systematycznie i konsekwentnie – dodał

– Co my zrobiliśmy? Zachowaliśmy się jak totalni idioci. Oddaliśmy najpierw kompetencje. Podjęliśmy zobowiązania do spłacania wspólnego długu, nie mając żadnych gwarancji, że dostaniemy stamtąd pieniądze – pokreślił poseł.

Czas na Polexit?

– Teraz musimy spłacać długi, nie mając tych pieniędzy i nie mając możliwości wycofania się z tego.

Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał posła, co zatem powinna zrobić Polska, by otrzymać te pieniądze.

– Polska musi wymienić rząd i pocałować pierścień w Berlinie i Brukseli. Rząd nie jest w stanie niczego wymusić. Nie jest powiedziane, że Komisja Europejska coś nam da, coś nam skapnie. Ale na razie sytuacja jest gorsza, niż się spodziewałem, więc Warszawa obecnie nie może nic zrobić. Z początku było wiadomo, że nie może tego zrobić. Pytałem też o to premiera, a ten mówi, że będziemy reformować Unię Europejską. Jak mamy zmienić Unię? To Unia Europejska będzie nas reformować a nie my UE – odpowiedział Sośnierz.

– Po prostu nie należy przyjmować nie realistycznych założeń. UE nie ma zamiaru tolerować nieposłusznego rządu w Polsce i tyle. Nie będzie pieniędzy, dopóki Brukseli się polski rząd nie spodoba – dodał.

W pewnym memencie poseł Konfederacji powiedział, że sytuacja jest tak beznadziejna, że trzeba myśleć nad polexitem.

– I co dalej. Teraz to jest sytuacja naprawdę beznadziejna. Zawsze jest jakieś wyjście i to wyjście prowadzi już tylko w stronę polexitu. Są dwa warianty, pierwszy to polexit, a drugi to pocałowanie pierścienia i podporządkowania się całkowicie UE – podkreślił Sośnierz.

Całość poniżej.

Źródło: Media Narodowe