1

Sousa ma KŁOPOTY! Robert Lewandowski nie zagra z Anglią na Wembley?!

Share

To może być bardzo dotkliwy cios dla reprezentacji Polski w hitowym staciu z Anglią! Według wstępnych informacji płynących z Niemiec, Robert Lewandowski może nie dostać zgody na grę. Wszystkiemu winna jest korona i twarde stanowisko niemieckiego sanepidu.

Według tamtejszych przepisów, w związku z dużą zakażalnością brytyjskiej mutacji, każda osoba wracająca z Anglii jest zmuszona do kwarantanny. Nie zmienia tego nawet fakt negatywnego wyniku testu.

Na ten moment sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki w rozmowie z Onetem stwierdził, że nie ma „alarmu” ze strony niemieckich klubów. Innego zdania są niemieckie media, które wprost mówią o tym, że piłkarze, którzy mają rozegrać swoje reprezentacyjne mecze na wyspach, mogą zapomnieć o tych występach.

Możliwy jest również scenariusz, że mecz z Anglią mógłby się odbyć poza Wielką Brytanią. Takie przemyślenia także są, chociaż w Polskim Związku Piłki Nożnej na razie wychodzą z założenia, że spotkanie obędzie się na Wembley lub innym mniejszym obiekcie w Londynie. Anglicy nie będą robić przeszkód w przylocie reprezentacji Polski do ich kraju po spełnieniu określonych wymogów.

Przypomnijmy, stanowisko niemieckich władz można uznać za bardzo stanowcze i raczej nie zapowiada się, aby decyzje miały być „naciągane” na korzyść piłkarzy. Przekonał się o tym dobitnie Krzysztof Piątek, który nie mógł rozegrać spotkania w Pucharze Niemiec, kiedy to wrócił do klubu, wcześniej rozgrywając mecz z Bośnią i Hercegowiną.