0

Sposób na inflację? Rząd WPROWADZA nowe podatki! Zapłacą banki i firmy energetyczne

Share

Premier Hiszpanii przedstawił przed parlamentem pakiet antykryzysowy i antyinflacyjny – informują hiszpańskie media. Szef rządu zapowiedział m.in. wprowadzenie podatków o wpływów dużych firm energetycznych.

Pedro Sanchez w przemówieniu do Kongresu Deputowanych (niższa izba hiszpańskiego parlamentu) stwierdził, że należy uruchomić specjalne programy, finansowane z obciążeń fiskalnych sektora bankowego i spółek energetycznych. Dzięki nowym podatkom, do końca 2023 roku w budżecie ma pojawić się ponad 7 miliardów euro dodatkowych wpływów.

Już w najbliższym czasie do budżetu wpłynąć ma 4 miliardy euro z tzw. podatku od wyjątkowych wpływów. Mowa o obciążeniu spółek dostarczających energię elektryczną, gaz oraz paliwa płynne.

Co znajdzie się w „pakiecie antykryzysowym i antyinflacyjnym”? Mowa o m.in. programie budowy 12 tysięcy mieszkań w aglomeracji Madrytu, w ramach budownictwa społecznego. Powstać ma także rządowy ośrodek, w ramach systemu ochrony zdrowia, który będzie specjalizował się w zarządzaniu nagłymi sytuacjami medycznymi.

Źródło: Polsat News