0

Stało się! Niedzielski ogłasza zmiany w kwaratannie! Zobacz, co się zmieni…

Share

Od 15 lutego izolacja będzie trwała siedem dni – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej na której prezentował nowe zasady obostrzeń obowiązujących w Polsce.

Podstawową zmianą, która została dziś ogłoszona jest kwestia samoizolacji. Do tej pory było to 10 dni, teraz jednak okres ten zostanie skrócony.

Od 15 lutego będziemy stosowali siedmiodniową izolację zamiast standardu dziesięciu dni, który obowiązywał do tej pory – zapowiedział minister.

Jednocześnie zmiana dotyczy także kwestii współdomowników.

Od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny – mówił Niedzielski.

Nie będzie wobec tego takiej sytuacji, że jeżeli ktoś jest izolowany, a współdomownik przebywa z nim na kwarantannie, to ta kwarantanna jest jeszcze dodatkowo, po zakończeniu izolacji współdomownika, naliczana jak w tej chwili, w wysokości siedmiu dni – dodał.

Ważne zmiany dotyczą także osób, które przyjeżdżają do polski z państw strefy Schengen. Do tej pory obowiązywały zasady 7 bądź 10 dniowej kwarantanny w zależności od kraju przybycia. Od 11 lutego takowy obowiązek zostaje całkowicie zniesiony.