0

STOP KŁAMSTWU Ministerstwa Zdrowia! Konfederacja składa ZAWIADOMIENIE ws. „kampanii 99%”. Ujawniamy PISMO

Share

Powyższe informacje pozwalają twierdzić, że Ministerstwo Zdrowia wydatkuje publiczne środki na kampanię społeczną, która wprowadza w błąd miliony Polaków – czytamy w piśmie podpisanym przez Jakuba Kuleszę oraz Roberta Winnickiego. Przedstawiciele Konfederacji złożyli wniosek do NIK o sprawdzenie kampanii „Szczepimy Się”, która wprowadza w błąd opinię publiczną.

Przypomnijmy, od pewnego czasu na ulicach polskich miast odnaleźć można tysiące bannerów i plakatów, które informują, iż 99 procent umierających z powodu COVID-19 to osoby niezaszczepione. Z tak przedstawionymi faktami zdecydowanie nie zgadza się Konfederacja, która publikuje liczby wskazujące na realny obraz sytuacji.

Według danych Ministerstwa Zdrowia z okresu od 1 października 2021 do 8 października 2021 udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach COVID-10 wyniósł 34,35 proc. (3584 przypadki). Jeśli chodzi o zgony spowodowane zakażeniem COVID-19 wiemy z danych zaprezentowanych przez resort, że udział osób zaszczepionych w tym okresie wyniósł 23,80 proc. (40 przypadków). – czytamy w piśmie prezentowanym przez polityków.

Poniżej prezentujemy całość dokumentu.