0

Stop szczepieniom dzieci! Ekspert wprost: Zakażenie lepsze niż szczepienie

Share

Szczepienie dzieci już wkrótce? Brytyjski badacz uważa, że naturalne zakażenie się koronawirusem przez dzieci może być lepsze niż szczepienie.

 

Pozwolenie dzieciom na naturalne zakażenie się koronawirusem może być dla nich lepsze niż szczepienie – uważa cytowany w środę w dzienniku „The Times” członek brytyjskiego komitetu decydującego o tym, czy oferować szczepionki nastolatkom.

Prof. Robert Dingwall uważa, że odporność nabyta przez dzieci przez naturalne zakażenie Covid-19 przyniesie im więcej pożytku niż szkód. W dodatku badacz twierdzi, że skuteczność szczepionek w przypadku dzieci i młodzieży jest niewystarczająco sprawdzona.

Biorąc pod uwagę niskie ryzyko Covid-19 u większości nastolatków, nie jest niemoralnym myślenie, że mogą być lepiej chronieni przez naturalnie przebytą infekcję niż szczepionki wiążące się z ryzykiem – napisał na Twitterze Dingwall.

Według profesora ostatnia fala infekcji u młodych ludzi może zakończyć pandemię. W związku z tym Dingwall radzi nie panikować, ponieważ koronawirus nie jest już istotną przyczyną śmierci.